Co powiedzieć (lub nie), gdy się przedstawiasz?

Angel

Co powiedzieć (lub nie), gdy się przedstawiasz?

Nieprzeczytany post autor: Angel » 07 lis 2017, 15:45

Jak podejść do kogoś, kogo lubisz.

Jak podchodzisz do kogoś, gdy lubisz je romantycznie? Możemy wyświetlać pewne niewerbalne wskazania, które komuś się podoba, i monitorować ich reakcje niewerbalne w zamian, ale ostatecznie możemy tylko naprawdę stwierdzić, czy nasze postępy mogą być odwzajemnione poprzez bezpośrednie przemawianie do nich. Pytanie brzmi: co mówimy? Jakiego rodzaju linii otwierającej lub linii czatu używamy? Ponadto czy istnieją różnice między samcami i samicami w typie używanych linii i preferowanym typem linii?

W starszym, ale dość zabawnym badaniu przeprowadzonym przez Chrisa Kleinke'a i jego kolegów (Kleinke, Meeker i Staneski, 1986) uczniowie zostali zapytani, co powiedzieliby, aby zainicjować kontakt z kimś, kogo chcieli spotkać. Badanie zostało zainicjowane przez pytanie "co powiesz, gdy spotkasz kogoś, kogo chciałbyś poznać?"

Otwarcie linii używanych przez mężczyzn

W tym badaniu studenci płci męskiej i żeńskiej wymienili tyle linii, ile mogliby wymyślić, aby mężczyźni mogli spotykać się z kobietami, chociaż początkowo nie pytano ich o konkretne miejsce lub miejsce, w którym linie, o których myślą, mogły zostać wykorzystane. . Większość respondentów wymieniała od 5 do 10 linii ze 100 najczęściej używanymi liniami, ocenianych następnie w skali od 1 do 7, i dzieliła się na trzy różne typy linii, które były uroczymi liniami falistymi, liniami nieszkodliwymi i liniami bezpośrednimi . Przykładami różnych rodzajów linii były

uroczy:

Czy nie jest zimno?? Rozgrzejmy trochę nasze ciała.
Twoje miejsce?

Nieszkodliwy:

Jesteś studentem?
Czy widziałeś ostatnio jakieś dobre filmy?

Bezpośredni:

Jestem trochę nieśmiały , ale chciałbym cię poznać.
Wyglądasz jak ciepła osoba.

Niektóre z najbardziej preferowanych linii to:

Czuję się nieco zakłopotany, ale chciałbym cię poznać.
Naprawdę ładnie (włosy, oczy itp.).

Najmniej preferowane jest:

Czy to naprawdę twoje włosy?
Przypominasz mi kobietę, z którą się spotykałem.

Jak można zauważyć, najbardziej preferowane linie były nieszkodliwe i bezpośrednie, przy czym najmniej preferowane są linie typu śliczna-płetwa. W porównaniu z mężczyznami, kobiety były mniej chętne do uroczych, nieprzejrzystych linii otwierających i bezpośrednich linii, aw porównaniu z mężczyznami bardziej lubiły nieszkodliwe linie.

Otwarcie linii używanych przez kobiety

Tym razem uczestnicy studium uniwersyteckiego zapisali wszystkie linie, o których mogli pomyśleć, że uważali, że kobiety mogą spotkać mężczyzn. Zazwyczaj od 5 do 10 linii było generowanych przez każdego uczestnika, przy czym 59 najbardziej powszechnych oceniano w skali od 1 do 7. Linie zostały ponownie zaklasyfikowane do tej samej grupy uroczych linii fliszowych , nieszkodliwych linii i linii prostych i tak jak w pierwszej części badania najbardziej preferowane były linie, które zostały sklasyfikowane jako nieszkodliwe lub bezpośrednie, a najmniej preferowanymi liniami są te, które zostały ocenione jako "śliczne".

Te linie wymienione jako najbardziej preferowane to:

Ponieważ oboje siedzimy samotnie, czy chciałbyś dołączyć do mnie?
Mam problem z uruchomieniem mojego samochodu. Czy chciałbyś mi pożyczyć rękę?
Czy możesz wskazać mi drogę (gdziekolwiek)?

Chociaż przykłady linii najmniej preferowanych to:

Czy nie spotkaliśmy się w poprzednim życiu?
Minęło dużo czasu odkąd miałem chłopaka
Hej kochanie, masz wspaniałe ciało. Umysł, jeśli spojrzę pod maską?

Następne pytanie dotyczyło sposobu, w jaki różne typy linii działałyby w różnych lokalizacjach. Aby to zbadać, mężczyźni i kobiety wymienili wszystkie początkowe linie, o których mogli myśleć, że mężczyźni mogą spotykać się z kobietami w różnych sytuacjach, które były barami , restauracjami , supermarketami , pralniami i plażami . Wyróżniono 42 linie dla barów, 20 dla restauracji, 27 dla supermarketów i pralń i 32 dla plaż.

Kobiety podawały niższe oceny w porównaniu do mężczyzn w miejscach takich jak supermarkety, pralnie i plaże. Co więcej, kobiety dawały niższe oceny w porównaniu z mężczyznami w miejscach takich jak bary, pralnie i plaże. W porównaniu z mężczyznami, we wszystkich lokalizacjach, kobiety miały wyższe preferencje dla nieszkodliwych linii.

Dlaczego ludzie używają uroczych linii?

Tak słodkie linie są uważane za najmniej pożądane, ale wiele osób wciąż je wykorzystuje. Pytanie brzmi: dlaczego? Naukowcy z bieżącego badania zaproponowali trzy możliwe powody, dla których ludzie stosują linie śliczne-niepłaczące.

Pierwszy powód to ochrona przed odrzuceniem . Mówiąc wprost, oznacza to, że jeśli ktoś zostanie odrzucony po zbliżeniu się do kogoś, to może przypisać odrzucenie do uroczej linii, a nie do faktu, że mogą być uznane za niepożądane przez osobę, do której się zbliżyli. Jest to podobne do samo-upośledzenia, strategii, dzięki której ludzie w niewielkim stopniu starają się zachować swoją samoocenę, jeśli zawiodą. Oczywiście, chociaż taka strategia może chronić poczucie własnej wartości, nie zawsze jest skuteczne w rozpoczynaniu rozmowy z kimś.

Drugi powód, dla którego ludzie mogą używać linii cute-flippant, wynika z braku umiejętności społecznych . Innymi słowy, osoby korzystające z linii "ślicznie-płetwiastych" mogą nie mieć takiego samego poziomu umiejętności społecznych, jak osoby, które unikają używania takich linii.

Wreszcie, ludzie mogą używać linii cute-flippant ze względu na to, co zostało nazwane wzmocnieniem zastępczym . Jesteśmy często narażeni w mediach na ludzi, którzy używają uroczo-nieprzyzwoitych linii i widzimy, że te linie są skuteczne. To ostatecznie prowadzi nas do myślenia, że ​​jeśli takie linie działają dla gwiazd filmowych lub innych znanych osób, to może będą dla nas pracować. Co więcej, w obecnym badaniu, zgłoszono, że cute-flippant linie były rzeczywiście preferowane przez niewielką liczbę osób, co oznacza, że ​​możemy być sporadycznie nagradzani za korzystanie z takich linii w prawdziwym życiu.

Jest całkiem prawdopodobne, że obecnie wiele z cytowanych tutaj linii może być trochę przestarzałych. Jednak znajomość i oczekiwanie rodzajów linii otwarcia, które ludzie mogą wykorzystywać iw jakiej sytuacji ich używać może ostatecznie ułatwić romantyczne relacje .

Siwy

Nieprzeczytany post autor: Siwy » 31 sie 2018, 09:46

Ja nigdy nie zastanawiam się co mam powiedziec podczas pierwszej rozmowy. Wszystko zależy komu sie przedstawiamy, czy to partnerce podczas pierwszej randki, pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dziewczynie/chłopakowi na imprezie itd... Trzeba przedstawiac sie adekwatnie do sytuacji.

ODPOWIEDZ