Mój chłopak ma problem z alkoholem

Ewka

Mój chłopak ma problem z alkoholem

Nieprzeczytany post autor: Ewka » 05 sie 2018, 10:15

Jestem biedna, niepelnosprawna, pracuję na trzy czwarte etatu w najgorszej pracy, gdyby nie rodzice nie starczyłoby mi na zycie.
Mam chłopaka, ale martwię się ze przez pracę zmianową- oboje mamy- mało się widujemy, gdy mam wolne siedzę sama.
Nie mam żadnych znajomych ani przyjaciół.
Rok temu byłam w psychiatryku, niezdolna do żadnej pracy, więc teoretycznie jest lepiej skoro teraz pracuję. Ale przez stres z pracy wróciły mi myśli by się pociąć itd.
Martwię się, że chłopak ma problem z alkoholem i nie wiem jak powinnam zareagować gdy znowu wróci pijany.

Sławek

Nieprzeczytany post autor: Sławek » 05 sie 2018, 12:16

Powinnaś zrobić 2 rzeczy. Pierwsza to znalezienie drugiej pracy - chociażby na pół etatu. Bo i tak siedzisz sama w domu, więc zarób sobie chociaż pieniądze. Po drugie - postaw facetowi ultimatum. Albo ty albo alkohol. Jeśli nie wybierze ciebie, niech spada. W twojej, tak trudnej sytuacji, po prostu nie możesz ryzykowac życia dla debila. Może teraz tego nie widzisz, ale twoje życie wcale nie musi być tragiczne. Co więcej - może być całkiem przyzwoicie.

Adam

Nieprzeczytany post autor: Adam » 05 paź 2018, 19:26

Właśnie jak to jest z tym alkoholizmem? Ja Codziennie lub co dwa dni jak wracając z pracy pod wieczór wypijam piwko, dwa a weekendy np. 3 piwka? Moja żona też czasami wypije jedno piwko albo lampkę szampana. Mamy dwuletnie dziecko. Moja żona nie widzi problemu. Ja osobiście choruje na nerwice i biorę leki. Staramy się aby dziecko było zawsze zadowolone, czyste, najedzone i jest w porządku. Żona pierze, czasami gotuje, zajmuje się dzieckiem kiedy jestem w pracy, Ja czasami ugotuje obiad. Zdarzają się kłótnie ale szybko się godzimy. Może wystarczy pogadać ze sobą i ustalać obowiązki. Moim zdaniem facet powinien wykazywać się od czasu do czasu, ale kobieta też nie powinna wymagać wszystkiego. Wszystko trzeba na równi liczyć i można dobrze żyć. ;)

ODPOWIEDZ