Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Odstawienie Depakine Chrono 300

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Odstawienie Depakine Chrono 300

Re: Odstawienie Depakine Chrono 300

autor: Gość » 08 mar 2018, 09:25

Przy chorobie afektywnej dwubiegunowej odstawiając
lek można dostać manii lub depresji. W przypadku nerwicy stablizator ma zazadanie regulować nasz nastrój w ciągu dnia. Tak wiec jeśli poczujesz sie gorzej kilka dni po odstawieniu depakiny to przy nerwicy bd wstanie wyczuć pogorszenie ale przy chad może być juz gorzej i przy manii mozesz wmówić sobie że jest dobrze. Jeśli jesteś pod obserwacją lekarza no to warto sprawdzić czy faktycznie jest ci potrzebny stabilizator tylko w razie nagłego pogorszenia lub nadwyżki od razu zgłosić to lekarzowi. pozdrawiam

Odstawienie Depakine Chrono 300

autor: Malutka101 » 01 mar 2018, 08:21

Cześć wam. Nerwice lecze od 2 lat. Pierwszy lekarz podejrzewał u mnie Chad z zaburzeniami osobowości, zaburzenia obsesyjno kompulsywne(nerwica natręctw) i bezsenność. Przez rok brałam lamotrygine(symle) w dawce 100mg i trittico 100mg. Lekarz wmawiał mi ze jest dobrze, ze lepiej sie czuje a ja płaciłam za kolejne wizyty i walczyłam z natręctwami i myślami samobójczymi. W pewnym momencie nie miałam juz siły, codziennie zastanawiałam sie dlaczego nie chce mi się żyć, przecież biore leki które miały mnie wyciągnąć z tego dołu. Wkońcu podjęłam dycyzje o wizycie u innego psychiatry, tym razem na nfz. Doktor zaproponowała mi paroksetyne(Asentre) w dawce 20mg i kwas walproinowy(depakine chrono) w dawce 1000mg. Po miesiącu poczułam działanie, przestałam bać się ludzi i przebywać w dużych skupiskach ludzi, natręctwa i mysli samobojcze wkońcu mnie opuściły, opadły emocje. Czuje pełen luz aż za bardzo. Po tym miesiącu zmniejszono mi dawke depakiny do 600mg(2 x300). Przeszkadza mi tylko lekka senność w ciagu dnia ale jakoś sobie z tym radzę. Lekarz proponuje stopniowo odstawić depakine zeby sprawdzić czy jest mi w ogóle potrzebna. Doktor zaznaczyła ze lamotrygina na mnie nie działała i z depakiną może być tak samo. Boje sie skutków ubocznych po odstawieniu tego leku. Jeśli okaże się że kwas walproinowy w jakimś stopniu na mnie działa to czy nagle nie wystapia jakies objawy typu myśli samobójcze albo konkretna załamka. Nie chce stracić pracy bo od roku na prawde jest dobrze. Moze brał ktoś depakine przy Nerwicy?

Na górę