Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

Re: Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

autor: Asia » 08 cze 2018, 22:31

Miał ktoś z was takie deja vu ze w pewnym momencie czuliście ze to co się dzieje w danym momencie już kiedyś się wydarzyło, że to mogło być w poprzednim wcieleniu?

Re: Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

autor: Lunatyk » 01 cze 2018, 20:09

Hmm Ja swój najgorszy koszmar z faza rem przeżyłem w nowo wynajętym mieszkaniu. Moja kobieta była mieszkała jeszcze u swoich rodziców. Tydzień przed wprowadzeniem każdego dnia po pracy robiłem ostatnie poprawki na ścianach, typu zaklejanie pęknięć, malowanie sypialni, wymiana baterii od prysznica. Byłem w tamtych dniach bardzo wyczerpany, sypiałem w tym mieszkaniu na podlodze. Któregoś dnia przed nocna zmianą chciałem przymknąć oko na kilka minut. Był wielki stres, narzeczona w ciąży, ostatnie dni przed porodem. Cóż, minęła godzina a ja nie mogłem zasnąć. W pewnym momencie otwieram oczy i zaczyna się dziać coś dziwnego. Patrzę na ścianę i słyszę pisk. Ukazuje mi się czarna zjawa, wkręciłem sobie ze to demon, krzyczałem chyba mama... Tzn. Chciałem ale nie mogłem. Wszystko to działo się w mojej głowie myslalem: "Panie Boże przepraszam ze sie odwróciłem od ciebie, bede się modlić, nawróce się!! Zacząłem zaciskać ręce i nagle obudziłem się, przerażony i spocony. 15 minut wracałem do siebie. Myślę że to co sobie wyobrażamy w czasie tej fazy to wszystko zalezy od nas. Ja bylem wierzącą osobą, wiara dawała mi kopa do życia. Gdy życie przestało mi sie układać to pewnym momencie zwątpiłem i pojawiły sie dręczące myśli, typu ze gdzie Bóg, czemu juz mi nie pomaga itd. MYŚLĘ ZE TO WSZYSTKO MOGŁO BYĆ TEŻ EFEKTEM choroby NERWICY LEKOWEJ KTÓRĄ STOPNIOWO ODKRYŁEM. TERAZ BIORĘ LEKI I NIE MAM TAKICH PROBLEMÓW ANI KOSZMAROW. Czy wy tez mieliście takie coś?

Re: Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

autor: Psycholog » 29 kwie 2018, 11:24

Więc, chociaż REM jest stanem głębokiego snu, w którym mięśnie są bardzo rozluźnione, paradoksalnie, ludzie w fazie REM i ludzie obudzeni mają podobną aktywność fal mózgowych. Jeśli chodzi o drugie pytanie to teoria aktywacji i syntezy snów stwierdza, że ​​neurony w mózgu aktywują się losowo podczas snu REM, a sny powstają, gdy kora próbuje nadać znaczenie z tych losowych impulsów nerwowych. Pozdrawiam

Re: Jak odróżnić zwykły sen od paraliżu sennego?

autor: Wolny » 29 kwie 2018, 11:22

Dlaczego ludzki organizm w czasie snu jak i po wybudzeniu ma zbliżoną aktywność fal mózgowych? Bardzo ciekawi mnie też jak kiedy powstaje sen?

Na górę