Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Mam 18 lat i nie mam chłopaka

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Mam 18 lat i nie mam chłopaka

Re: Mam 18 lat i nie mam chłopaka

autor: Iwa911 » 30 maja 2019, 08:15

Nie ma znaczenia ile masz lat, w końcu przyjdzie ten moment że się w którymś zakochasz z wzajemnością i zostaniecie parą :)

Re: Mam 18 lat i nie mam chłopaka

autor: flora » 27 cze 2018, 22:30

Oczywiście, zawsze dobrze jest w wieku nastoletnim przeżywać swoje pierwsze miłości, żeby nauczyć się tworzenia związków preintymnych (czyli jeszcze nie dojrzałych, ale przygotowujących do tych związków docelowych, małżeńskich...), jednak nie martw się- wielu partnerów ceni sobie, gdy ma dziewczynę, która nie miała wcześniej żadnych związków.

Powiem Ci tak- z różnych badań (Arnett) wynika, że od 18 r.ż. do 25 r.ż. jest tzw. Okres Wyłaniającej się Dorosłości. To oznacza, że masz czas, żeby poeksperymentować, szukać nowych stylów życia/relacji itd. Właśnie wkraczasz w ten etap, więc może czujesz potrzebę znalezienia sobie chłopaka- teraz jest dobra pora- mam nadzieję, że będziesz studiować, bo właśnie tam możesz poznać jakiegoś fajnego, ciekawego faceta.

Myślę, że martwić możesz się w wieku 25-30 lat, bo wtedy (w Okresie Wkraczania w Dorosłość) Twój styl życia/związek powinien się już stabilizować (wtedy ludzie zazwyczaj biorą ślub/starają się o dziecko).

Ale chiiill, nawet jeśli to wynika ze statystyk, to nie oznacza, że można mieć inny przepis na szczęśliwe życie. Znam wiele osób, które w wieku 35-40 lat znalazły miłość swojego życia. I są teraz szczęśliwe- natomiast wcześniej mogły się skupić na pracy lub pasji (pamiętaj, że związek też tego nie wyklucza!).

Co Ci radzę? Poszerzaj kręgi znajomych- chodź na imprezy, udzielaj się może w jakichś wolontariatach, grupach, kołach itd.- dzięki temu poznasz wielu fajnych chłopaków i może w którymś się zakochasz (mam nadzieję, że z wzajemnością).

Dbaj o swój charakter (pracuj nad swoimi wadami, wzmacniaj zalety, ppoświęcaj się swoim pasjom i szukaj nowych) i wygląd (faceci to jednak trochę wzrokowcy... ale to, uwierz mi, nie jest kluczowe na dłuższą metę).

Powodzenia!
Sama mam 20 lat i nie mam chłopaka (niedawno zerwaliśmy z moim byłym) i czuję presję otoczenia, jednak dobrze mi na razie samej (mogę się poświęcić w pełni nauce i pasjom)- mam nadzieję, że znajdę chłopaka, który to zrozumie. Trzymam za nas obie kciuki.

Re: Mam 18 lat i nie mam chłopaka

autor: Justyś » 27 cze 2018, 22:28

Dzięki troche mi lepiej :D ;)

Re: Mam 18 lat i nie mam chłopaka

autor: Lukasz » 27 cze 2018, 22:27

Moim zdaniem to zupełnie normalne, moim zdaniem miłość przyjdzie niespodziewanie.
I błgam Cię, nie szukaj chłopaka na siłe bo to nie o to w tym wszystkim chodzi :)

Na górę