Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

Re: Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

autor: depresyjny » 28 mar 2020, 00:05

Pregabalinę traktuje jak lek uspakajający w stresujących sytuacjach, kiedy mam "doła", po zakraplanej imprezie, przed ważną rozmową jak np. rozmowa kwalifikacyjna. Różnica między pregabaliną a lekami uspakajającymi jest taka że prega działa przeciwlękowo, odstresowuje, dodaje motywacji, nie przymula i daje efekt lekkiego upojenia alkoholowego(w pozytywnych skutkach), no a leki uspokajające przymulają, wyciszają i usypiają więc dla mnie prega to na prawdę bardzo dobry lek z którego faktycznie mam jakieś korzyści. Ja biorę go tylko w nagłych sytuacjach, więc nie odczuwam skutków ubocznych przy sporadycznym zażywaniu. Biorę wtedy pierwszą porcje, czy to rano czy nawet gdybym wstał w południe, dawkę 150mg i po ok. 3-4 godzinach kolejną dawkę 75mg i to jest strzał w dziesiątkę. Z doświadczenia mogę powiedzieć że przy regularnym stosowaniu pregi, dawka całodniowa ok. 375mg-450mg odczuwałem skutki uboczne takie jak senność, w czesnym wieczorem szybkie zmęczenie i chęć położenia się do łóżka, zaburzenia wzroku, zaburzenia koordynacji ruchów, częste potknięcia, czułem się czasami jak łamaga i na koniec dodam że pregabalina wzmaga działanie alkoholu, może po 1 drinku, lampce szampana czy piwku tego nie odczuje się ale po 3 ma się wrażenie że wypiło się o wiele więcej.

Re: Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

autor: MARUSŚ » 08 sty 2019, 17:46

Najlepszy lek na odstawienie SSRI(citalu, paroksetyny, itd.) Nawet tranxene mi mi nie pomógł a pregabalina pozwoliła mi nie odczuć aż takich skutków ubocznych odstawienia paroksetyny ;)

Re: Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

autor: xMersi » 12 wrz 2018, 17:16

Brałem 600mg Pregabalinu i 30mg paroksetyny. Super połączenie na leki, fobie społeczną, dodaje pewności siebie. Zrobiłem się bardzo spokojny ale mimo tego nie mam problemu w towarzystwie ani w pracy. Od tygodnia postanowiłem trochę zejść z Pragi. Od 4 dni biorę 450mg a dziś postanowiłem ze zejdę do 300mg. Czuje trochę uboki odstawienia. W najbliższym czasie będzie pewnie jeszcze gorzej.

Re: Lek Pregabalin Zentiva(pregabalina) "75mg-150mg" po jakim czasie zaczyna działać?

autor: Łuki » 01 wrz 2018, 23:04

Przeszedłem z citalu na paroksetyne. Wraz z przejściem został dopisany mi pregabalina 75mg, którą brałem najpierw 150mg dziennie, po tygodniu 300mg. Ostatnio na wizycie lekarz kazał mi zwiększyć do 600mg. Biorę 2 dni 30mg seroxatu i 600mg pregabaliny. Boli mnie głowa i chce mi się bardziej spać, czuje ze zmniejszył mi się apetyt.

Na górę