Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych. Leki na depresje oraz darmowa pomoc psychologiaczna

Zaloguj się Zarejestruj się

Co powiedzieć (lub nie), gdy się przedstawiasz?

Angel

Co powiedzieć (lub nie), gdy się przedstawiasz?

Nieprzeczytany post autor: Angel »

Jak podejść do kogoś, kogo lubisz.

Jak podchodzisz do kogoś, gdy lubisz je romantycznie? Możemy wyświetlać pewne niewerbalne wskazania, które komuś się podoba, i monitorować ich reakcje niewerbalne w zamian, ale ostatecznie możemy tylko naprawdę stwierdzić, czy nasze postępy mogą być odwzajemnione poprzez bezpośrednie przemawianie do nich. Pytanie brzmi: co mówimy? Jakiego rodzaju linii otwierającej lub linii czatu używamy? Ponadto czy istnieją różnice między samcami i samicami w typie używanych linii i preferowanym typem linii?

W starszym, ale dość zabawnym badaniu przeprowadzonym przez Chrisa Kleinke'a i jego kolegów (Kleinke, Meeker i Staneski, 1986) uczniowie zostali zapytani, co powiedzieliby, aby zainicjować kontakt z kimś, kogo chcieli spotkać. Badanie zostało zainicjowane przez pytanie "co powiesz, gdy spotkasz kogoś, kogo chciałbyś poznać?"

Otwarcie linii używanych przez mężczyzn

W tym badaniu studenci płci męskiej i żeńskiej wymienili tyle linii, ile mogliby wymyślić, aby mężczyźni mogli spotykać się z kobietami, chociaż początkowo nie pytano ich o konkretne miejsce lub miejsce, w którym linie, o których myślą, mogły zostać wykorzystane. . Większość respondentów wymieniała od 5 do 10 linii ze 100 najczęściej używanymi liniami, ocenianych następnie w skali od 1 do 7, i dzieliła się na trzy różne typy linii, które były uroczymi liniami falistymi, liniami nieszkodliwymi i liniami bezpośrednimi . Przykładami różnych rodzajów linii były

uroczy:

Czy nie jest zimno?? Rozgrzejmy trochę nasze ciała.
Twoje miejsce?

Nieszkodliwy:

Jesteś studentem?
Czy widziałeś ostatnio jakieś dobre filmy?

Bezpośredni:

Jestem trochę nieśmiały , ale chciałbym cię poznać.
Wyglądasz jak ciepła osoba.

Niektóre z najbardziej preferowanych linii to:

Czuję się nieco zakłopotany, ale chciałbym cię poznać.
Naprawdę ładnie (włosy, oczy itp.).

Najmniej preferowane jest:

Czy to naprawdę twoje włosy?
Przypominasz mi kobietę, z którą się spotykałem.

Jak można zauważyć, najbardziej preferowane linie były nieszkodliwe i bezpośrednie, przy czym najmniej preferowane są linie typu śliczna-płetwa. W porównaniu z mężczyznami, kobiety były mniej chętne do uroczych, nieprzejrzystych linii otwierających i bezpośrednich linii, aw porównaniu z mężczyznami bardziej lubiły nieszkodliwe linie.

Otwarcie linii używanych przez kobiety

Tym razem uczestnicy studium uniwersyteckiego zapisali wszystkie linie, o których mogli pomyśleć, że uważali, że kobiety mogą spotkać mężczyzn. Zazwyczaj od 5 do 10 linii było generowanych przez każdego uczestnika, przy czym 59 najbardziej powszechnych oceniano w skali od 1 do 7. Linie zostały ponownie zaklasyfikowane do tej samej grupy uroczych linii fliszowych , nieszkodliwych linii i linii prostych i tak jak w pierwszej części badania najbardziej preferowane były linie, które zostały sklasyfikowane jako nieszkodliwe lub bezpośrednie, a najmniej preferowanymi liniami są te, które zostały ocenione jako "śliczne".

Te linie wymienione jako najbardziej preferowane to:

Ponieważ oboje siedzimy samotnie, czy chciałbyś dołączyć do mnie?
Mam problem z uruchomieniem mojego samochodu. Czy chciałbyś mi pożyczyć rękę?
Czy możesz wskazać mi drogę (gdziekolwiek)?

Chociaż przykłady linii najmniej preferowanych to:

Czy nie spotkaliśmy się w poprzednim życiu?
Minęło dużo czasu odkąd miałem chłopaka
Hej kochanie, masz wspaniałe ciało. Umysł, jeśli spojrzę pod maską?

Następne pytanie dotyczyło sposobu, w jaki różne typy linii działałyby w różnych lokalizacjach. Aby to zbadać, mężczyźni i kobiety wymienili wszystkie początkowe linie, o których mogli myśleć, że mężczyźni mogą spotykać się z kobietami w różnych sytuacjach, które były barami , restauracjami , supermarketami , pralniami i plażami . Wyróżniono 42 linie dla barów, 20 dla restauracji, 27 dla supermarketów i pralń i 32 dla plaż.

Kobiety podawały niższe oceny w porównaniu do mężczyzn w miejscach takich jak supermarkety, pralnie i plaże. Co więcej, kobiety dawały niższe oceny w porównaniu z mężczyznami w miejscach takich jak bary, pralnie i plaże. W porównaniu z mężczyznami, we wszystkich lokalizacjach, kobiety miały wyższe preferencje dla nieszkodliwych linii.

Dlaczego ludzie używają uroczych linii?

Tak słodkie linie są uważane za najmniej pożądane, ale wiele osób wciąż je wykorzystuje. Pytanie brzmi: dlaczego? Naukowcy z bieżącego badania zaproponowali trzy możliwe powody, dla których ludzie stosują linie śliczne-niepłaczące.

Pierwszy powód to ochrona przed odrzuceniem . Mówiąc wprost, oznacza to, że jeśli ktoś zostanie odrzucony po zbliżeniu się do kogoś, to może przypisać odrzucenie do uroczej linii, a nie do faktu, że mogą być uznane za niepożądane przez osobę, do której się zbliżyli. Jest to podobne do samo-upośledzenia, strategii, dzięki której ludzie w niewielkim stopniu starają się zachować swoją samoocenę, jeśli zawiodą. Oczywiście, chociaż taka strategia może chronić poczucie własnej wartości, nie zawsze jest skuteczne w rozpoczynaniu rozmowy z kimś.

Drugi powód, dla którego ludzie mogą używać linii cute-flippant, wynika z braku umiejętności społecznych . Innymi słowy, osoby korzystające z linii "ślicznie-płetwiastych" mogą nie mieć takiego samego poziomu umiejętności społecznych, jak osoby, które unikają używania takich linii.

Wreszcie, ludzie mogą używać linii cute-flippant ze względu na to, co zostało nazwane wzmocnieniem zastępczym . Jesteśmy często narażeni w mediach na ludzi, którzy używają uroczo-nieprzyzwoitych linii i widzimy, że te linie są skuteczne. To ostatecznie prowadzi nas do myślenia, że ​​jeśli takie linie działają dla gwiazd filmowych lub innych znanych osób, to może będą dla nas pracować. Co więcej, w obecnym badaniu, zgłoszono, że cute-flippant linie były rzeczywiście preferowane przez niewielką liczbę osób, co oznacza, że ​​możemy być sporadycznie nagradzani za korzystanie z takich linii w prawdziwym życiu.

Jest całkiem prawdopodobne, że obecnie wiele z cytowanych tutaj linii może być trochę przestarzałych. Jednak znajomość i oczekiwanie rodzajów linii otwarcia, które ludzie mogą wykorzystywać iw jakiej sytuacji ich używać może ostatecznie ułatwić romantyczne relacje .

Siwy

Nieprzeczytany post autor: Siwy »

Ja nigdy nie zastanawiam się co mam powiedziec podczas pierwszej rozmowy. Wszystko zależy komu sie przedstawiamy, czy to partnerce podczas pierwszej randki, pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dziewczynie/chłopakowi na imprezie itd... Trzeba przedstawiac sie adekwatnie do sytuacji.

ODPOWIEDZ