Jaka jest różnica między depakine a lamotryginą?

mlody

Jaka jest różnica między depakine a lamotryginą?

Nieprzeczytany post autor: mlody »

Lekarz powiedział mi że jak po miesiącu nie nastąpi poprawa, tzn, nie znikną zmienne nastroje i będę ciągle przybity to mi przepisze depakine chrono 500. Czy to są oba te leki to psychotropy? Czy po tych lekach można prowadzić auto?

Awatar użytkownika
Maksim
Obserwator

Re: Jaka jest różnica między depakine a lamotryginą?

Nieprzeczytany post autor: Maksim »

Mają podobne działanie. Lamotrygina jest mniej szkodliwa. Obydwa te leki sa psychotropami co nie znaczy ze trzeba się ich bać. Wiele ludzi przez całe życie bierze te leki i żyją. Głowa do góry. Żaden z tych leków nie ma wpływu na prowadzenie pojazdu. Jeśli lamo ci nie pomoże to spróbuj depakine. Lekarz wie co robi 😀

Awatar użytkownika
AgataW00
Obserwator

Nieprzeczytany post autor: AgataW00 »

Po namowie z lekarzem odstawiam depakine, w sumie to chyba sukces bo minęło juz 2 tygodnie. Analizuje swój nastrój i zaczynam odczuwac delikatne napięcie, szybciej sie złoszcze i zrobiłam się bardziej aktywna, odczuwam też zwiększony apetyt na słodkie i co chwile coś jem, nawet przed 10 min przed snem. Pomyślałam zeby moze sprobowac lamotryginę, ponoć symla jest równie sktuteczna jak depakine a przy tym mniej szkodliwa, lekarz powiedział ze oczywiście kazdy lek na każdego działa inaczej i ze lamotrygina może zastąpić depakine. Jutro zaczynam brać zaczynając od dawki 25mg aż do dawki 2x 50mg(rano i wieczorem) i będziemy czekać na pierwsze efekty :)
:arrow: #nie#poddam#się :!:

Gość

Nieprzeczytany post autor: Gość »

AgataW00 pisze:
06 mar 2018, 21:08
Po namowie z lekarzem odstawiam depakine, w sumie to chyba sukces bo minęło juz 2 tygodnie. Analizuje swój nastrój i zaczynam odczuwac delikatne napięcie, szybciej sie złoszcze i zrobiłam się bardziej aktywna, odczuwam też zwiększony apetyt na słodkie i co chwile coś jem, nawet przed 10 min przed snem. Pomyślałam zeby moze sprobowac lamotryginę, ponoć symla jest równie sktuteczna jak depakine a przy tym mniej szkodliwa, lekarz powiedział ze oczywiście kazdy lek na każdego działa inaczej i ze lamotrygina może zastąpić depakine. Jutro zaczynam brać zaczynając od dawki 25mg aż do dawki 2x 50mg(rano i wieczorem) i będziemy czekać na pierwsze efekty :)
Daj znac jak sie sie czujesz po przejściu na lamo, a tak przy okazji widac ze lekarz wie co robi bo nie wiem czy wiesz ale depakina ma wplyw na depakine i wchodzac na stabilna dawke lamo trzeba zwiększać stopniowo zaczynając od malutkich dawek. Twoje objawy pasują do manii szczegolnie te napady głodu. Zdrówka

ODPOWIEDZ