Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych. Leki na depresje oraz darmowa pomoc psychologiaczna

Zaloguj się Zarejestruj się

Jak zmusić się do wizyty u specjalisty

Mada lena28
Obserwator

Jak zmusić się do wizyty u specjalisty

Nieprzeczytany post autor: Mada lena28 »

Witam. Czuję że popadam w coraz głębszą depresję lecz nie mam odwagi iść do lekarza. Co robić

Ania23

Nieprzeczytany post autor: Ania23 »

Tak więc, pierwszy krok masz już za sobą bo uświadomiłaś sobie że czujesz się na tyle źle i że nie radzisz sobie z codziennością, problemami. Super, też tak zaczynałam. Świetnie że sama do tego doszłaś i postanowiłaś się najpierw doradzić ludzi którzy też mają podobne problemy typu depresja, nerwica itd(można by tu wymieniać wiele innych zaburzeń, a jest ich sporo). Na ten moment Ja korzystam z wizyty u psychiatry raz na 3 miesiące i to głównie po recepty na leki. Jeśli chodzi o pierwszą wizytę to bardzo miło ją wspominam, postaram się ją opisać w skrócie. Najważniejsze żeby szukając sobie lekarza nie zważać na to czy to będzie Pani/Pan czy będzie stara/y-młoda/y. Psychiatrzy na co dzień przyjmują ludzi którzy mają myśli samobójcze, nałogi(alkohol, narkotyki) czy np. lęk przed ludźmi. Wchodząc do psychiatry tak na prawdę nie trzeba nic konkretnego mówić, wystarczy powiedzieć doktorze mam problemy, z którymi sobie nie potrafię poradzić i nie potrafię o tym mówić. Wtedy lekarz się uśmiechnie i zacznie zadawać pytania i później to już z górki. Nie ma co się wstydzić, każdy szczegół który się powie pozwoli doktorowi bardziej stwierdzić stan w jakim jesteśmy, oczywiście lekarz też stwierdzi przyczynę tych problemów i coś tam doradzi. Polecam korzystać z nfz, najlepiej przedzwonić o jakieś poradni lub szpitala psychiatrycznego i tam Pani z recepcji wszystko wyjaśni lub nawet umówi na wizytę, polecam wtedy mówić że jest ciężko i że potrzebujemy jak najszybszej wizyty u psychiatry wtedy można nawet w ten sam dzień się załapać.

Jeszcze raz na prawdę nie ma się czego obawiać przed wizytą, nigdy nie spotkałam się żeby którykolwiek psychiatra mnie nie wysłuchał i tak samo nigdy żaden psychiatra nie wyśmiał czy cokolwiek. Tak że działaj i do lekarza, a twoje życie w krótkim czasie się w w jakiś sposób uspokoi, znikną szare myśli, myśli samobójcze, beznadzieja i inne problemy które masz, oczywiście to z pomocą leków, Ja mam 23 lata i biorę leki jakieś 5 lat, żyję, nie czuje aby leki w jakiś sposób mnie zmieniły na gorsze , również jeśli chodzi o zdrowie ogólne, po za tym mam się dobrze, mam rodzinę, pracuje i od kiedy poszłam do psychiatry odzyskałam chęci do życia. Pozdrawiam cię kochana :) Ania.

Zyje_w_depresji

Nieprzeczytany post autor: Zyje_w_depresji »

Podobny temat już widziałem tu na forum. Najgorszy jest strach przed pierwszą wizytą, chyba każdy to przeżywał. Wizytę u psychiatry potraktuj jak wizytę u zwykłego lekarza, a depresja to tak każda inna choroba.

ODPOWIEDZ