Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Hydroksyzyna [10 mg] - odstawienie.

Awatar użytkownika
Lilith
Rozmowny

Hydroksyzyna [10 mg] - odstawienie.

Nieprzeczytany post autor: Lilith » 28 sty 2018, 17:36

Jak pisałam w jednym z postów, choruję na schizofrenię paranoidalną i od niedawna przyjmuję hydroksyzynę i arypiprazol. O ile arypiprazol działa na mnie "pozytywnie" i aktywizująco, o tyle hydroksyzyna powoduje u mnie ogromną senność również w ciągu dnia, po wstaniu z łóżka. W związku z tym mam pytanie do osób, które to już kiedyś zdecydowały się odstawić ten lek - jakie były skutki odstawienia i po jakim czasie przeminęły?

Mam zgodę lekarza na odstawienie tego leku, bo mam stosować go tylko doraźnie, ale wolę tutaj spytać.

Gabrysia_s
Obserwator

Nieprzeczytany post autor: Gabrysia_s » 29 sty 2018, 09:52

Ja w ciężkich chwilach biorę stilnox, jest bardzo uzależniający ale robię to tylko w nagłych przypadkach kiedy na prawdę jest już po północy i nadal nie mogę zasnąć, zdarza mi się to zazwyczaj w połowie tygodnia. Jeśli chodzi o hydroksyzynę brałam z pół roku i tak samo powodował u mnie senność i miałam problem ze wstaniem do pracy. Wróciłam do trittico stopniowo przedstawiając hydroksyzynę. O dziwo nie czułam jakiś skutków ubocznych. Jeśli chodzi o trittico pozwala mi zasnąć ale często sie wyruszam. Dla mnie wazne jest żeby nie izolować się od ludzi, od codzienności wiec wole być przemeczona, niewyspana niż czuć się codziennie jak zombie.

Spróbuj odstawić, zobaczysz jak bd się czuć, najwyżej wrócisz do leku.

Adaś

Nieprzeczytany post autor: Adaś » 10 cze 2018, 22:23

Może spróbuj zmienić hydroksyzyne na pregabalin zenitiva 75mg. Działa też przeciwlękowo i delikatnie uspokaja :) Szybko działa po 2h.

ODPOWIEDZ