Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Czy to prawda ze niedobor witamin powoduje depresje?

Danielxxx

Czy to prawda ze niedobor witamin powoduje depresje?

Nieprzeczytany post autor: Danielxxx » 21 lut 2018, 07:58

Kiedyś obiło mi się o ucho ze jest taki sposób aby wyleczyć depresje. Ponoć wystarczy tylko kilka odpowiednich witamin i biorąc je w odpowiednich dawkach można skutecznie pozbyć się objawów depresji. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z taka formą leczenia?

Karol

Nieprzeczytany post autor: Karol » 07 kwie 2018, 07:22

Ponoć witaminy z grupy B mają duży wpływ na poprawne funkcjonowanie układu nerwowego w mózgu. Nazywają ją (magiczną szóstką zdrowego umysłu). W skład magicznej szóstki wchodzą witaminy tj. (B1, B3, B5, B6, B9, B12). Dlatego przy depresji warto zwrócić uwagę na żywienie. Szukaj takich produktów które zawierają dużo tych witamin. Kapsułki z apteki odpadają bo organizm człowieka najlepiej przyswaja witaminy z jedzenia. Ja dodatkowo skupiam uwagę na kwasach omega-3(witamina D), dlatego codziennie rano wypijam łyżeczkę oliwy, co jakiś czas jem orzechy laskowe i włoskie.

Piterek89

Nieprzeczytany post autor: Piterek89 » 08 lut 2019, 20:39

Warto zadbać o odpowiednią dietę ubogą w witaminy i minerały. Ja sam kiedyś myślałem że pomogą mi witaminy i zioła. Po 3 miesiącach kuracji nie zauważyłem jakiejś poprawy w zdrowiu psychicznym.

ODPOWIEDZ