Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

Jak wyglądają testy psychologiczne do wojska wku?

Luźne rozmowy z sensem i bez. Tematy nie związane z powyższymi działami, nie wiesz który dział jest odpowiedni dla twojego tematu? Wybierz hyde park, w razie konieczności moderator przeniesie wątek do odpowiedniej kategorii.
Nowiik
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:32

Jak wyglądają testy psychologiczne do wojska wku?

Nieprzeczytany post autor: Nowiik » 25 lut 2018, 10:35

Jak dostac sie na szkolenie do wojska i jak wygladaja testy psychologiczne do wojska, policji czy straży?

Rypa
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:36

Nieprzeczytany post autor: Rypa » 25 lut 2018, 10:46

Trzeba isc do Wojskowej komendy uzupełnień(wku) i złożyć papiery. Po jakimś miesiącu dostajemy odpowiedź od komendanta i przesyłają nam wezwanie o wstawienie się w wybranym terminie w odpowiedniej jednostce psychologicznej, np. we Włocławku. Tego konkretnego dnia warto sie wyspać byc w jak najlepszym nastroju. Testy psychologiczne składają się z kilku części. Psychotesty zawierają około 300 pytań, do tego dochodzi też test ravena, tzw. test inteligencji wrodzonej a także badanie na sprzęcie psychologicznym. Jeśli chodzi o pierwszy test, test osobowości to wydaje on sie być prosty. Ważne jest by nie zaznaczać odpowiedzi które dają wrażenie ze nie radzimy sobie ze stresem, ze jestesmy aspołeczni, nie otwieramy sie na świat, na nowości. Trzeba byc zdecydowanym do konca testu i nie dac sie zagalopować bo pytania sie powtarzaja. Na konńcu najtrudniejsza jest rozmowa z psychologiem. Jest to ostatni etap, który zadecyduje czy dostaniemy pozytywny wynik. Na wszelkie pytania odpowiadamy krótko "tak, nie" np. pytanie o alkohol i używki: czy często Pan/Pani pije? odpowiemy tak, od razu padnie pytanie dlaczego? jak odpowiemy ze np. pije czesto bo często imprezuje ze znajomymi i tu moze paść następne pytanie czy np. nie mamy problemów z alkoholem, odpowiadamy np. Nie nie mam problemów z alkoholem, pije tyle co znajomi przy barze. Ja miałem dużo takich pytań głupich ale dałem radę. Życzę powodzenia i grubego opijania po zdanym teście :)

damkon

Nieprzeczytany post autor: damkon » 03 gru 2019, 21:02

Opisałeś tutaj przebieg rekrutacji do służby przygotowawczej. Zacytuje twój tekst:
Testy psychologiczne składają się z kilku części. Psychotesty zawierają około 300 pytań

W niektórych wojskowych poradniach psychologicznych przy kwalifikacji do służby przygotowawczej nie stosują tego rozszerzonego testu osobowości zawierającego ok. 300 pytań, a stosują ten test który składa się z kilkudziesięciu pytań. Pytania są wtedy bardziej ogólne i trudniej ocenić kandydata, ale jeśli na prawdę ktoś jest bardzo słaby psychicznie, jakieś zaburzenia, depresje i te inne sprawy to i na tym odpadnie, no chyba że jest dobrym oszustem i wie że ten test trzeba tak rozwiązać aby przedstawić się jako "zdyscyplinowanego , pewnego siebie, zaradnego, odpornego na stres, umiejącego szybko rozwiązywać problemy, umieć działać w grupie i że w wojsku nic takiego gościa nie zaskoczy. Przy rozmowie z psychologiem to główne pytanie na początek to "Dlaczego wojsko?", drugie pytanie to może być np sytuacja rodzinna, jakie relacje z rodziną, trzecie jak sobie radzisz w życiu, np czy nie miałem jakiś konfliktów w poprzedniej pracy z szefem lub pracownikami, kolejne to np. czy zdajesz sobie sprawę że w wojsku mogą padać różne obraźliwe lub wulgarne komendy, czy na pewno poradzisz sobie z tym, czy umiesz się podporządkować bo wojsku panuje hierarchia i każdy ma swojego przełożonego, kolejne to np. sytuacja z używkami, bierzesz coś bierzesz, czy pijesz, ile pijesz, kiedy piłeś ostatnio, większość tych pytań zadawane jest na podstawie tego testu dlatego dobrze skup się, odpowiadając na pytania psychologa żeby nie wyczuł że coś kręcisz, czy nie kłamałeś w teście.

Polecam obejrzeć sobie krótki film na youtubie jak wygląda rozmowa z psychologiem i jak przekonać psychologa że się nadajesz do służb mundurowych:

https://www.youtube.com/watch?v=liodT4XR72Q <----------------> Bardzo dobrze wyjaśnione z przykładami :)

ODPOWIEDZ