Witamy na forum %s

Forum o lekach, zaburzeniach psychicznych, depresji, myślach samobójczych.

Zaloguj się Zarejestruj się

zoloft!! help

Ala

zoloft!! help

Nieprzeczytany post autor: Ala » 14 cze 2018, 16:48

Czy ktoś brał ten lek na niepokój i jakie efekty uboczne mieliście ??
Czy to może powodować rozstrój żołądka !!
Mój doktor chce dać mi to na lęk, który jest z powodu moich problemów żołądkowych a Ja nie chcę leku który będzie powodował biegunkę, mdłości lub refluks żołądka ponieważ to nie pomoże mi rozwiązać mojego problemu !!

Marciin

Nieprzeczytany post autor: Marciin » 14 cze 2018, 19:18

W google znajdziesz ulotkę tego leku a w niej listę skutków ubocznych.

Aga

Nieprzeczytany post autor: Aga » 14 cze 2018, 19:33

Leki takie jak zoloft robione są na bazie serotoniny i mają długą listę skutków ubocznych. Chociaż mówi się, że mają skutki uboczne, to niekoniecznie oznacza, że ​​dostaniesz którekolwiek z nich. Na przykład byłem na Prozac przez 2 tygodnie i na początku sprawił, że czułem się oszołomiony i chory, że musiałem z nich zrezygnować. Potem zapisano mi Zoloft, co nie było takie złe, ale nie powstrzymywałem napadów paniki, więc nie było działania takiego jakiego oczekiwałem. Teraz jestem na Cipramilu(citalopram) i nie mam żadnych skutków ubocznych, które występowały przy poprzednich lekach (mimo że wszystkie 3 z tych leków należą do tej samej grupy leków - selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny(SSRI) - skutki uboczne były różne)
Więc widzisz, że to wszystko jest kwestią prób i błędów, aby zobaczyć, co ci odpowiada. Na każdego różne leki mają inny wpływ i nie u wszystkich skutki uboczne występują lub występują w mniejszej częstotliwości . I pamiętaj, że zwykle potrzeba kilka tygodni, aby coś zmienić! więc nie poddawaj się.

ODPOWIEDZ